top of page
Untitled%20design_edited.jpg

 הכירו את סיפורו של הג'ירפה

2012, ג'ונגל בבוליביה. לילה סביב המדורה, קבוצה קטנה של ישראלים חסרי בושה ופחד יושבים עם מדריך אינדיאני-בוליביאני. שמדביק לנדב את הכינוי ההולם לגובהו 1.92 . "ג'ירפה".

שמונה שנים אחר כך, שלושה חברים מאותה חבורה מחליטים להביא את הג'ונגל לעיר. ולא יכולנו לחשוב על שם אחר לחברה שנקים.

איתי ונדב חברי ילדות שבגיל 12 כבר התחילו ליזום ולרקום מזימות יחד. אורי הצטרף אלינו באוֹֹתו הטיול בדרום אמריקה.

עד השנה שעברה, כל אחד עשה את המסלול שלו. איתי למד והתמקצע בתור במאי תיאטרון ומפיק מוזיקלי, אורי הוא עובד סוציאלי בהכשרתו וגם מדריך קבוצות מסע ללפלנד ומדינות הבלקן. נדב היה שליח קהילתי של הסוכנות היהודית בלאס וגאס, חזר לארץ ועשה שני תארים בבינתחומי ובמקביל בעיקר היה יו"ר אגודת הסטודנטים של המרכז. לכבוד גיל 30 ואחרי כמה שנים טובות בהן אנו חיים בתל אביב, החלטנו לתת לעצמנו מתנה ולצאת לדרך עצמאית - אבל ביחד. בינואר 2020 פתחנו רשמית את "ג'ירפה חוויות אורבניות" - חברה המתמחה בחוויות אורבניות - סיורים קולינריים, סדנאות והרצאות. המטרה העיקרית שלנו הייתה לעשות את הדבר שאנחנו הכי אוהבים - להכיר אנשים טובים, לתת להם טעימה מהעיר, לתמוך בעסקים מקומיים ולהעלות חיוך על פרצופם של אנשים רבים ככל האפשר.

זה התחיל די מדהים, כבר מחודש ינואר איך שפתחנו את עמוד הפייס שלנו התחלנו לקבל המון הזמנות לסיורים הקולינריים שלנו, העברנו הרצאות וסדנאות בתחומי הידע שלנו על התרבות בעיר וכמעט שיצאנו לדרך עם המון שיתופי פעולה מרגשים בתחום התיירות האורבנית/ קולינרית של תל אביב, שעדיין יושבים במגירה.

בעיקר בילינו המון שעות וימים בשווקים של תל אביב. מדוכן לדוכן ומחנות למעדניה, במשולש הדמיוני שבין לוינסקי, הכרמל ושוק התקווה, הכרנו את כולם. ערכנו ראיונות, שמענו סיפורים והתרגשנו מהעובדה שמרחבי השווקים בעיר הופכים למקום העבודה החדש שלנו ולא רק לבילויים. אבל שמחנו למצוא הרבה שותפים בכל אחד מהשווקים המדהימים האלה.

ואז הגיעה חברתנו הקורונה וטרפה את כל הקלפים.

לא יכולנו להתעלם מהעובדה שהסיורים שלנו הולכים ומתבטלים. חשבנו מה אפשר לעשות כשראינו את הפרצופים המודאגים של בעלי העסקים בשוק. אי ודאות ונזק כלכלי שעוד לא יודעים להעריך בכלל כמה הוא חמור. המצב חייב אותנו להיות גמישים ויצירתיים, השתמשו בקשרים הטובים שהיו לנו עם בעלי הבאסטות והבנו שאם אי אפשר להביא את המטיילים לשוק, השוק יכול להגיע אליהם הביתה.

את ארגז הפיילוט שלנו הוצאנו לאורי (אחד השותפים), שבדיוק חזר מהדרכת קבוצה בלפלנד הישר לבידוד של שבועיים. ליקטנו לו חבילה משמחת עם כל מה שהוא אוהב לאכול בסיורים שלנו בשוק ובכלל, העמסנו מכל טוב הארץ בתוך ארגז עץ ושמנו לו בכניסה לדירה.

פרסמנו את ארגז המתנה של אורי בעמוד הפייס שלנו שבאותו סופש מנה אולי 300-250 לייקים של חברים.

באותה שבת כבר קיבלנו פניות מעשרות חברים ואפילו חברת הייטק שרצתה להזמין 40 מארזים לעובדים שלה.

ביום שני בבוקר הארגזים האלה כבר היו בדרכם ללקוחות.

עד סוף אותו שבוע הוצאנו מעל 150 מארזים. אורי פתח חמ"ל ביתי בבידוד וענה לטלפון שליטרלי לא הפסיק לצלצל, נדב ואיתי ליקטו את המוצרים ותפעלו את העסק.

ביום עשינו מאמץ לתת מענה לכל הלקוחות שהגיעו מפה לאוזן ובלילה פיתחנו מערכות שיעזרו לנו להתמודד עם העומס.

כיוון ששלושתנו באים מרקע חברתי, היה חשוב לנו לתת ערך מוסף נוסף לארגזים - זה היה השלב בו קיבלנו שתי החלטות משמעותיות - הראשונה הייתה להתחיל לעבוד עם ארגון ״העסק שלנו״ המעסיק נוער בסיכון שבונה את ארגזי העץ (מאוחר יותר נוספה גם נגרית ״ליפט״ האקולוגית מאיזור ירושלים). ההחלטה הנוספת הייתה להעסיק אך ורק פרילנסרים שמצאו עצמם מחוסרי עבודה בתקופה זו בתור אורזים ושליחים.

משם כבר לא ניתן היה לעצור. מעל 30 ספקים שונים, 40 שליחים ועשרות עובדי אריזה הצטרפו לעבודה עם הג'ירפה, ביחד אנחנו מספקים פרנסה לרבים, נותנים מוצר שמשמח את הלבבות ונותן להמון אנשים להעניק מתנה בעלת ערך חברתי ענק. בימים אלו אנחנו ממשיכים לפתח את שירות המשלוחים שלנו כך שהעובדים הם חברים ויש לנו שליטה שהכל יגיע טרי ועם חיוך. כמובן נהנים גם לפתח את המוצרים עם שיתופי פעולה הכי חברתיים שיש - עמותה מגניבה הבונה לנו את הארגזים ונותנת עבודה לנוער בסיכון, יקב מדהים המעסיק אנשים עם צרכים מיוחדים, שת״פ עם השפים ארז קומרובסקי ופנדה, שת״פ עם ענת הראל ואפילו יציאה לחו״ל.

בחנוכה הקרוב גם נתחיל שת״פ מרגש עם ילדי וראייטי

הקהילה נבנית והעשייה מרגשת אותנו!

bottom of page